Tapahtumat

Hakulomake Järvenpään Ilmailukerhon jäseneksi

Järvenpään ilmailukerhon jäsehakemus. Jäsenmaksut vuonna 2017 aikuiset 30€, nuorisojäsen 10€ ja kannatusjäsen 30€.

*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Lokakuu 2017

maanantai 2.10.2017

maanantai 9.10.2017

maanantai 16.10.2017

maanantai 23.10.2017

maanantai 30.10.2017

Lokakuu 2017
39 1
40 2 3 4 5 6 7 8
41 9 10 11 12 13 14 15
42 16 17 18 19 20 21 22
43 23 24 25 26 27 28 29
44 30 31

RSS

Toka- ja F1AX-lennokkien kotikenttäkisat järjestetään vuosittain vuoden neljän ensimmäisen kuukauden viimeisenä sunnuntaina. Tarkemmat ajankohdat löydät kalenterista.

Kahteen karsintaan osallistuneet, pääsevät kilpailemaan Kansainvälisissä Toka-liidokkikisoissa Jämin lentokeskuksessa.

Säännöt löytyvät Suomen lennokin sivuilta: www.suomenlennokki.fi

Mikäli haluaa osallistua kilpailutoimintaan tulee olla Suomen Ilmailuliiton jäsen ja hankkia  tarvittavat kilpailulisenssit ja vakuutukset.

2017 TOKA ja F1AX kotikenttäkarsinnat


1. Karsinta

Paikka: Lassilan tilan pelto, Järvenpää
Aika: 29.1.2017
Olosuhteet: -

TOKA

Sija

Nimi

Kerho

1.

2.

3.

Yhteensä

1.

Miika Aaltonen

JIK

32

63

45

140

2.

Klaus Pellikka

JIK

90

20

2

112

3.

Arttu Rautava

JIK

46

9

40

95

4.

Toni Asikainen

JIK

1

0

0

1


F1AX

Sija

Nimi

Kerho

1.

2.

3.

Yhteensä

1.

Raul Rolamo

JIK

65

39

55

159

2.

Timo Pellikka

JIK

75

44

25

144

3.

Harri Aaltonen

JIK

64

15

51

130

4.

Kalle Strand

JIK

6

31

2

39

5.

Arto Arola

TapIK

30

2

0

32

6.

Pekka Asikainen

JIK

1

0

0

1



2. Karsinta

Paikka: Tuusulanjärven jää
Aika: 26.2.2017
Olosuhteet: -

TOKA

Sija

Nimi

Kerho

1.

2.

3.

Yhteensä

1.

Lauri Wahlström

JIK

14

93

76

183

2.

Klaus Pellikka

JIK

26

34

60

120

3.

Miika Aaltonen

JIK

1

68

2

71

4.

Arttu Rautava

JIK

4

59

1

64


F1AX

Sija

Nimi

Kerho

1.

2.

3.

Yhteensä

1.

Tapio Linkosalo

SIL

111

126

180

417

2.

Matti Wahlström

JIK

47

50

76

173

3.

Raul Rolamo

JIK

34

64

68

166

4.

Timo Pellikka

JIK

78

9

75

162

5.

Kalle Strand

JIK

11

8

2

21

6.

Harri Aaltonen

JIK

1

3

3

7



3. Karsinta

Paikka: Perttulan pelto, Nurmijärvi
Aika: 26.3.2017
Olosuhteet: Kova puuskittainen tuuli, pilvistä, poutaa

TOKA

Sija

Nimi

Kerho

1.

2.

3.

Yhteensä

1.

Arttu Rautava

JIK

60

36

26

122

2.

Elias Pylkkänen

JIK

41

46

4

91

3.

Toni Asikainen

JIK

20

2

52

74

4.

Miika Aaltonen

JIK

6

39

28

73

5.

Lauri Wahlström

JIK

43

26

1

70


F1AX

Sija

Nimi

Kerho

1.

2.

3.

Yhteensä

1.

Matti Wahlström

JIK

2

94

35

131

2.

Harri Aaltonen

JIK

44

54

2

100

3.

Raul Rolamo

JIK

36

21

34

91

4.

Pekka Asikainen

JIK

28

9

4

41

5.

Arto Arola

TapIK

26

-

-

26

6.

Timo Pellikka

JIK

23

-

-

23

7.

Kalle Strand

JIK

20

1

-

21



4. Karsinta

Paikka: Lassilan tilan pelto, Järvenpää
Aika: 30.4.2017
Olosuhteet: Kohtalainen tuuli, pilvistä, ajoittain räntäsadetta.

TOKA

Sija

Nimi

Kerho

1.

2.

3.

Yhteensä

1.

Lauri Wahlström

JIK

32

38

47

117

2.

Elias Pylkkänen

JIK

16

3

0

19


F1AX

Sija

Nimi

Kerho

1.

2.

3.

Yhteensä

1.

Matti Wahlström

JIK

115

51

67

233

2.

Raul Rolamo

JIK

41

65

36

142

3.

Kalle Strand

JIK

48

9

0

57



2016 TOKA / F1AX kotikenttäkarsinnat

 

1. Karsinta 2016.01.31 Lassilan tilan pelto

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Klaus PellikkaJIK433045118
 2.Emma FrostellTapLK20413798
 3.Kalle Strand Jr.JIK0602787
 4.Arttu RautavaJIK6442979
 5.Lauri WahlströmJIK2403054
 6.Toni AsikainenJIK4206

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Arto ArolaTapLK73154104331
 2.Raul RolamoJIK409048178
 3.Matti WahlströmJIK293877144
 4.Tapio PolamoJIK368224142
 5.Tapio LinkosaloValkan653910114
 6.Patrik FrostellTapLK453922106
 7.Kalle StrandJIK20273178
 8.Timo PellikkaJIK3635071

 

2. Karsinta 2016.02.28 Lassilan tilan pelto

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Lauri WahlströmJIK394964152
 2.Klaus PellikkaJIK305558143
 3.Aarne MyllynenJIK76353123
 4.Elias PylkkänenJIK27373397
 5.Miika AaltonenJIK0262349

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Kalle StrandJIK7856111245
 2.Tapio PolamoJIK8047110237
 3.Niko RolamoJIK745536165
 4.Arto ArolaTapIK546146161
 5.Raul RolamoJIK276168156
 6.Timo PellikkaJIK57201996

 

3. Karsinta 2016.03.20 Lassilan tilan pelto

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Arttu RautavaJIK428257181
 2.Klaus PellikkaJIK375846141
 3.Lauri WahlströmJIK457355
 4.Miika AaltonenJIK2726053
 5.Toni AsikainenJIK982037
 6.Elias PylkkänenJIK0000

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Arto ArolaTapIK61100142303
 2.Matti WahlströmJIK1232580228
 3.Raul RolamoJIK9910125225
 4.Timo PellikkaJIK857710172
 5.Kalle StrandJIK496354166
 6.Niko RolamoJIK45193599

 

4. Karsinta 2016.04.24 Perttula

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Elias PylkkänenJIK2713838203
 2.Kalle Strand Jr.JIK272677130
 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Tapio PolamoJIK685541164
 2.Kalle StrandJIK33796136
 3.Timo PellikkaJIK06244106

 

 

2015 TOKA / F1AX kotikenttäkarsinnat

 

1. Karsinta 2015.01.25 Tuusulan järven jää

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Aarne MyllynenJIK7716632275
 2.Lauri WahlströmJIK658871224
 3.Miika AaltonenJIK624947158
 4.Klaus PellikkaJIK553957151
 5.Kalle Strand Jr.JIK317042143
 6.Toni AsikainenJIK3712049

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Rauli RolamoJIK74113113300
 2.Tapio LinkosaloVLK1381580296
 3.Timo PellikkaJIK898643218
 4.Arto ArolaTapIK7910625210
 5.Kalle StrandJIK31242883
 6.Matti WahlströmJIK5229081

 

2. Karsinta 2015.02.22 Lassilan tilan pelto

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Klaus PellikkaJIK4004
 2.Toni AsikainenJIK3003

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Niko RolamoJIK410041
 2.Timo PellikkaJIK290029
 3.Arto ArolaTapIK170017
 4.Tapio PolamoJIK140014
 5.Rauli RolamoJIK140014
 6.Kalle StrandJIK3003

 

3. Karsinta 2015.03.29 Perttula

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Klaus PellikkaJIK284255125
 2.Miika AaltonenJIK484917114
 3.Henri JokelaJIK07043113
 4.Kalle Strand Jr.JIK3613296
 5.Lauri WahlströmJIK3155389

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Tapio PolamoJIK725580207
 2.Kalle StrandJIK4540100185
 3.Matti WahlströmJIK644133138
 4.Timo PellikkaJIK0524092

 

4. Karsinta 2015.04.26 Perttula

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Klaus PellikkaJIK312553109

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Timo PellikkaJIK474851146
 2.Tapio PolamoJIK28432293
 3.Kalle StarndJIK29221061

 

 

 

2014 TOKA / F1AX kotikenttäkarsinnat

 

1. Karsinta 2014.01.26 Tuusulan järven jää

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Toni AsikainenJIK7711299288
 2.Klaus PellikkaJIK848085249
 3.Matti HoviJIK648247193
 4.Kalle Strand Jr.JIK274182150
 5.Henri JokelaJIK484045133

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Timo PellikkaJIK878666239
 2.Tapio PolamoJIK4614742235
 3.Jani RolamoJIK704667183
 4.Kalle StrandJIK374157135
 5.Raul RolamoJIK27402491

 

2. Karsinta 2014.02.22 Lassilan tilan pelto

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Klaus PellikkaJIK5623694
 2.Henri JokelaJIK2406

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Tapio PolamoJIK644926139
 2.Timo PellikkaJIK243953116
 3.Kalle StrandJIK39322798
 4.Tapio LinkosaloVLK35292387

 

3. Karsinta 2014.03.30 Lassilan tilan pellolla

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Toni AsikainenJIK903331154
 2.Kalle Strand Jr.JIK15381669

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Timo PellikkaJIK763130137
 2.Tapio PolamoJIK453541121
 3.Kalle StrandJIK265422102

 

4. Karsinta 2014.04.27 Lassilan tilan pelto

TOKA

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Henri JokelaJIK709666232
 2.Klaus PellikkaJIK413495170
 3.Kalle Strand Jr.JIK346245141
 4.Toni AsikainenJIK384232112

 

F1AX

 SijaNimiKerho1.2.3.Yhteensä
 1.Timo PellikkaJIK675329149
 2.Tapio PolamoJIK122072104
 3.Kalle StrandJIK31174997
 4.Juho LuotoJIK35282891